(0) (0)

SEPETİNİZDE 0 ADET ÜRÜN BULUNUYOR.

GENEL TOPLAM :

0 (850) 303 0 997

Altyapı BilgileriTeknik Altyapı

Teknik altyapı olarak güvendiğiniz markaların en son teknoloji ürünlerinden amaca ve hizmete en uygun olanlarını seçmektedir. İnternet bağlantı alt yapımız gigabit hizmetlerle uyumlu olup, gerektiğinde arttırılmaya müsaittir. Türk Telekom tarafından sağlanan fiber omurgasına direkt erişim sağlanmaktadır. Yedekli Soğutma, yedekli UPS ve Jeneratör sistemleri ile 7/24 kesintisiz hizmet ve destek verecek şekilde 1250 server için dizayn edilmiş datacenter; sektörün ihtiyaçlarına sorunsuz bir şekilde cevap vermektedir. Fiziki güvenliği sağlamak için iyi düşünülmüş kamera ve alarm sistemleri ile tüm altyapımız 7/24 kayıt altına alınmaktadır. Kayıtlar diş lokasyonlar da anlık olarak izlenmektedir. Datacenter girişleri raporlanmakta ve kontrol altında tutulmaktadır.

Network Bağlantısı

Altyapimiz bagimsiz 2 ayri fiberoptik kanal uzerinden Metro Ethernet omurgasina baglıdır. Altyapımız toplam 10 Gbit Port kapasitesine sahip olup, 2 Gbit olan aktif hat kullanimi musteri ihtiyaclarina gore arttırılabilir. Network ve kablolama alt yapımız olusabilecek manyetik alanlardan etkilenmeyecek sekilde tasarlanmistir. Metro ethernet sebekesi uzerinden BGP protokolu ile diger iSP omurgalarina en hizli sekilde iletisim kurulmaktadır.

Enerji

Datacenterimizin en onemli yatırımlarindan biri olan enerji altyapımız; 400 KWA mustakil trafo ile beslenen elektrik sistemimiz, 100 KvA kesintisiz guç kaynagi (UPS) ile anlik elektrik kesinti ve enerji dalgalanmalarina karşi korunmaktadir. sebekede olusabilecek elektrik kesintileri, 150 KvA kapasiteli jenerator ile 7/24 önlenmektedir..

Sunucular

HP, IBM , DELL markaları agırlıklı olmak uzere datacenterımızdaki donanimlar en iyi performansı saglayacak şekilde seçilmektedir. Donanımsal arızalar müşterilerimizin sahip olduklari teknik destek paketlerinde belirtilen sure içerisinde giderilir.

Güvenlik Duvarı

Network altyapımız; gelen saldırıları (DOS, DDOS, BOTNET gibi.) engellemek için Google, Msn, Yahoo gibi sektorde lider firmalarin kullandıgı CiTRiX - NETSCALER cihazlari ile korunmaktadir. Web optimizasyon, Caching, Loadbalancing gibi hizmetlerde opsiyonel olarak sunulmaktadir.

Soğutma

Radore DC 350.000 BTU kapasitesine sahip iklimsel sogutma sistemi ile sogutulmaktadır. Radore DC sicaklik oranlari 7/24 yetkili personel tarafindan 8 farklı noktadan alınan verilerle izlenmekte ve gerekli seviyede tutulmaktadir.

Yangın Önleyici Sistem

Radore DC belirlenmis olan noktalardaki kıvılcım ve dumana karsi duyarlı yangın sensörleri aracılıgı ile yangına karşi gerekli önlemler alinmaktadir.